چطور لوکس باشیم

تیپ لاکچری به زبان ساده : چطور یک استایل لوکس داشته باشیم؟

سلام. همراهان عزیز، من سبحان نظری هستم. خوش آمدید به مطلب امروز پارچی. وقت آن شده که در 168مین مطلب مجله پارچی، اطلاعاتمان را کنار هم بگذاریم و با هم مروری داشته باشیم بر همه‌ی مواردی که ما را به دستیابی به یک تیپ لاکچری حرفه‌ای سوق می‌دهد. بعضی از مواردی که در ادامه می‌خوانید به حساب بانکی‌تان بستگی دارد اما اکثریت آنها که اتفاقا مهم‌تر از گروه اول هستند، تنها همت و تلاش اندکی می‌خواهند و هیچ ربطی به سطح مالی ما ندارند. در این مطلب سعی کردم نگاهی کلی به موضوع داشته باشم و اطلاعات تخصصی همراه با جزئیات در هر قسمت را ، با لینک دادن به مطالب مربوطه، در اخیتارتان قرار دهم.

عطر کوکوشنل
به قول کوکوشنل: خیلی‌ها فکر می‌کنند لوکس گرایی نقطه‌ی مقابل فقر است. اینطور نیست. لاکچری نقطه‌ی مقابل ابتذال است.

ناگفته نماند همانطوری که گفته شد، اطلاعات کلی هستند. در نتیجه فقط منحصر برای آقایان و یا فقط خانم ها نیستند. بلکه یک سری قوانین کلی که در لوکس تر دیده شدن ما نقش دارند را با هم مرور می‌کنیم. (قوانینی که به خانم و آقا، پیر و جوان و … ربطی ندارند). همراه باشید.

1. داشتن تیپ لوکس بدون انتخاب درست سایز لباس غیر ممکن است

اگر شما هم جزو آن عزیزانی هستید که پیراهن دو سایز بزرگ‌تر از خودتان را می‌پوشید و یا برعکس، لباس ها را چسبان و چند سایز کوچک تر از اندازه‌ی حقیقی‌تان انتخاب می‌کنید، باید خاطر نشان کنم که اولین قدم برای داشتن یک تیپ لوکس انتخاب اندازه مناسب لباس است.

تیپ مردانه سفید
هر کسی سایز و اندازه مخصوص به خودش را دارد. به خوش‌تیپ ها و کسانی که استایل لوکس دارند خوب دقت کنید. کدام یک گنگ و گشاد می‌پوشند!؟ یا تنگ و چسبان؟ من خودم شخصا تا مدت‌ها اورسایز می‌پوشیدم. شاید شروع ترک این عادت کمی مشکل به نظر بیاد، اما به محض دیدن نتیجه، متوجه تصمیم درستتون خواهید شد.

بالا بروید، پایین بیایید، چاره‌ای نیست. تیپ های حرفه‌ای از سیلوئت شروع می‌شوند و پس از آن وارد جزئیات و متریال می‌گردند. بدون سایز درست لباس تقریبا تمام قدم های بعدی بی‌خود است.

2. کیفیت نه کمیت: کم‌تر خرید کنید اما باکیفیت تر و لاکچری تر

این دیگر امری بسیار بدیهی است. لوکس گرایی همیشه تمرکزش بر روی کیفیت است نه کمیت. بجای اینکه تعداد فراوانی از لباس های فست فشنی و بی کیفیت داشته باشید، کمتر بخرید اما از میان اجناس با کیفیت تر خرید کنید.

خرید کارتیه لباس لوکس
شخصا اگه پول نداشته باشم خرید نمی‌کنم! باور کنید اولین قدم همین است. چه اشکالی دارد که اصلا 6 ماه خرید نکنید؟ بالاخره که پولتان جمع می‌شود. بجای دو تا پیراهن خریدن یک پیراهن باکیفیت بخرید. فراموش نکنید لوکس پوشیدن شهامت می‌خواهد. و همه‌ی ماجرا هایش هم از تغییرات درونی خود ما آغاز می‌شود.

از خاطر نبرید مثلا یک پیراهنی که واقعا با کیفیت‌تر از یک پیراهن معمولی است اما 5 برابر گران‌تر، بی‌شک 5 برابر شیک و زیباتر هم خواهد بود. 5 برابر راحت تر بوده و از متریالی بهتر هم ساخته شده. همچنین قطعا 5 برابر طول عمر بیشتری دارد. به نظرتان کدام یک منطقی تر است؟ زیاد خریدن و همیشه معمولی پوشیدن؟ یا کم خریدن ولی همیشه لباس باکیفیت در تن داشتن؟

خانم ها بخوانند: در مطلب ساخت استایل گران قیمت، که ویژه‌ی خانم هاست، مفصلا به گزینه‌های خرید متعددی که خرید های ارزان اما لوکسی محسوب می‌شوند، پرداخته‌ایم.

3. برچسب ، طرح و عکس برند ممنوع

کسی که واقعا ثروتمند است هیچگاه دغدغه‌ی نشان دادن ثروت خودش را ندارد. در نتیجه با اینکه پولدار ها لباس های گران از برند های گران قیمت و های‌فشن بر تن دارند، اما همچنان نمی‌بینیم که لوگو یا اسم برندی بر روی لباسشان واضح و آشکار باشد. در نتیجه اصلا فرقی نمی‌کند که لباستان از چه برندی است، به هیچ عنوان لباسی خریداری نکنید که عکس و طرح از نام آن برند بر رویش نقش بسته باشد.

برچسب تیشرت

4. اعتماد به نفس داشته باشید

کسانی که تیپ لاکچری دارند افرادی تاثیرگذارند. به عبارت دیگر استایل و ظاهر زیبایشان ما را تحت تاثیر قرار می‌دهد. اما این تمام ماجرا نیست. اعتماد به نفس و مطمئن بودن از خود، شرط بسیار مهمی است. اگر می‌خواهید تیپ لاکچری داشته باشید لازم است ضمن آنکه ظاهری آراسته دارید، از انتخاب های خودتان راضی بوده و اعتماد به نفس کافی هم داشته باشید.

سبک زندگی لاکچری لوکس
اعتماد به نفس، کلید اصلی

راست و محکم راه بروید. در زمان صحبت کردن و ارتباط برقرار کردن با اطرافیان، در چشمان آن ها نگاه کنید و … . اگر مشکل اعتماد به نفس در لباس پوشیدن دارید، راهکار در گزینه‌ی بعدی (5) است.

5. استایل خاص خودتان را بسازید

احتمالا کلیت ظاهر کسانی که خوش‌تیپ هستند، در ذهن ما باقی می‌ماند. سعی کنید در هر سبک و استایلی که می‌پوشید، سلیقه و نظر شخصی خودتان را ابراز کنید. اینکه همیشه در لباس پوشیدن، خودتان باشید، تنها راه بدست آوردن اعتماد به نفس است. به سلیقه‌ی خود اعتماد کنید. سعی کنید تنوع در استایلتان داشته باشید اما بعضی قسمت ها را عامدانه تکرار کنید. یعنی نشان دهید که آن لباس یا آن اکسسوری را دوست دارید و همیشه همراهتان است!

کوکوشنل افسانه مد
جا دارد از کوکوشنل نقل قول دیگری هم بیاوریم: “برای اینکه غیر قابل جایگزین باشی باید همیشه متفاوت باشی” در اینجا به این جمله اضافه می‌کنم که همه ما منحصر به فردیم. هیچ دو انسان یکسانی وجود ندارد. پس کافی است برای متفاوت بودن، خودمان باشیم.

مثلا در مطلب 10 آیتمی که هر جنتلمن باید در استایل خود داشته باشد، گفتیم که داشتن یک عطر ثابت و منحصر به فرد برای هر شخصی بسیار ضروری است.

در اینباره بیشتر بخوانید: چطور استایل خاص و منحصر به فرد خودمان را داشته باشیم؟

6. تفاوت شیک بودن و گران پوشیدن را تشخیص دهید

این نکته را هم در نظر بگیرید که شیک بودن کلا داستان دیگری است و هیچ ربطی به حساب بانکی و میزان گران بودن لباس هایتان ندارد. به قول طراح بزرگ کارل لاگرفلد، (قیصر دنیای مد و طراح افسانه‌ای برند شنل) شیک بودن را نمی‌توان جعل کرد اما با یک لباس جعلی نیز می‌توان شیک بود. در این باره مفصلا در مطلب جداگانه‌ای توضیح داده‌ایم که خواندن آن از اوجب واجبات است. در این قسمت از تکرار و زیاده‌گویی می‌پرهیزم و علاقه‌مندان را به لینک زیر ارجاع می‌دهم:

سبحان نظری
مثلا در این سلفی، بنده پایین تا بالا سراسر فیک پوشیده‌ام! اما از نتیجه راضیم. آن چیزی که باید توجه داشته باشید اصلا برند لباس و هزینه‌ای که برایش می‌کنید نیست!

وقتی شیک بودن را نمی‌توان جعل کرد، چطور شیک باشیم؟!

7. دانش خود را از رنگ ها و ست کردن لباس ارتقا بخشید

من خودم در اکثر اوقات استایل رسمی دارم. همیشه صبح ها در زمان رفتن به مرکز شهر و سر کار، به استایل رسمی آقایان دقت می‌کنم. می‌بینم که حتی کسانی که سیلوئت و کلیت استایل رسمی مردانه را رعایت کرده‌اند، هیچگاه لباس های خوش‌رنگی نمی‌پوشند. لباس های اکثریت افراد جامعه‌مان رنگ های تکراری، خنثی و بی فروغ است. طوری که همه در هم گم می‌شوند و کم پیش می‌آید رنگ استایل کسی جلب توجه کند و انگشت نما شود.

استایل تیپ لوکس

رنگ ها و ست کردن آنها دنیای گسترده‌ای دارند. داشتن دانش کافی برای ساخت ترکیب رنگ درست در لباس تا حدودی مطالعه و توجه می‌خواهد. مطلب مبادی رنگ و ترکیب رنگ‌ها: پیش از ست کردن لباس، از رنگ ها چه باید بدانیم؟ همه‌ی نیاز هایتان را برطرف می‌کند.

8. پارچه، پارچه و باز هم پارچه

بسیار خوب. به قسمت مهمی از مطلب امروز رسیده‌ایم. انتخاب لباسی که از پارچه با کیفیت ساخته شده باشد بسیار بسیار اهمیت دارد! اهمیت این موضوع را پیش از تشخیص خودتان، کسی که از جلو لباستان را می‌بیند متوجه خواهد شد. از خاطر نبرید کسانی که تیپ و استایل لاکچری دارند همیشه لباس هایی با پارچه های طبیعی خریداری می‌کنند.

تیپ پدرخوانده
مایکل کورلئونه (فیلم پدرخوانده) با بازی آل‌پاچینو در کت و شلوار تماما ابریشمی. لوکس گرایی از یک جایی به بعد بیشتر در جنس و متریال تعریف می‌شود.

از این پس پیش از خرید هر لباسی، به برچسب اطلاعات پارچه‌ی داخل آن توجه کنید. پنبه، کتان، نخ، پشم، کشمیر، ابریشم، لینن و … کلیدواژه های اصلی ما هستند. (این متریال ها، پارچه های طبیعی محسوب می‌شوند). اگر تیپ و استایلی لوکس و لاکچری برای خود می‌خواهید، لباس‌هایتان را از پارچه‌های طبیعی انتخاب کنید و قید پارچه های پلاستیکی و مصنوعی (نظیر پلی‌استر) را بزنید.

اهمیت پارچه در ساخت استایلی لوکس آنقدری بالاست که ممکن است بدون رعایت کردن این مورد، تمام زحماتتان از بین برود. (دست‌کم از نزدیک و فاصله کم!)

در این باره بیشتر بخوانید:

شناخت انواع مختلف پارچه

چطور کیفیت پارچه لباس را تشخیص دهیم؟

9. تمیزی و پاکیزگی

یکی دیگر از مواردی که در جذاب و لوکس‌ تر شدن تیپ همه‌ی ما موثر خواهد بود تمیزی و پاکیزگی است. حتی یک دست لباس ارزان قیمت تازه، چون صرفا تازه و تمیز است، جذابیت خودش را دارد. بیایید با هم صادق باشیم، پراید صفر کیلومتری که تازه از کارخانه بیرون آمده و برق می‌زند هم ممکن است جلب توجه کند!

رگال لباس

اینبار امتحان کنید، ببینید چقدر ساده زمانی که خودروتان شسته و تمیز است به مراتب مدل بالاتر از زمانی که کثیف و بی‌فروغ است به نظر می‌رسد. لباس و استایل هم به همین صورت است. اگر می‌خواهید لوکس و با کلاس باشید، باید همیشه لباس هایتان تمیز و اطو شده باشد.

10. اطلاعاتتان را از برند های لوکس و دنیای لوکس گرایی افزایش دهید

خوب است که اطلاعاتتان را درباره‌ی برند های لاکچری در حیطه‌های مختلف ارتقا دهید. مثلا کمی درباره‌ی بنتلی، رولزرویس، پورشه، فراری و … در دنیای خودروها، یا مثلا گوچی، ورساچه، شنل، دیور و … در حیطه‌ی پوشاک، بدانید و تحقیق کنید. سعی کنید اگر موقعیت صحبت کردن پیش آمد، ضمن داشتن استایلی درست و لوکس، اطلاعاتتان را هم تکمیل کنید. فراموش نکنید که استایل فقط به ظاهر نیست. منش، رفتار، نوع صحبت کردن، ادبیات، شخصیت و … شما را هم شامل می‌شود.

پورشه

یا مثلا تلفظ درست نام برند ها اهمیت قابل توجهی دارد. بهتر می‌دانید که سوتی دادن در تلفظ نام برندی لوکس در یک جمع، چقدر ناخوشایند خواهد بود! مطلب راهنمای تلفظ نام برند های لوکس خودرو، لباس، ساعت و … قطعا به کارتان خواهد آمد.

مطالعه بیشتر: مروری بر تمام برند های لوکس لباس

بیشتر بخوانید:

در ادامه تعدادی از مطالب مجله‌ی پارچی را با شما به اشتراک می‌گذارم که همه‌ی آنها جهت افزایش اطلاعاتتان برای داشتن یک تیپ لاکچری مفید هستند. ببینید در کدام قسمت ها اطلاعات بیشتری نیاز دارید یا دست کم برایتان جالب و جذاب‌تر است، همان ها را انتخاب و مطالعه کنید.

گردنبند لوکس

استایل لاکچری با گوشواره، دستبند و کلا اکسسوری خاص

مطالب زیر را به عزیزانی که ضمن داشتن یک تیپ لوکس، می‌خواهند خاص باشند، توصیه می‌کنیم:

نگاهی به انواع گوشواره های دستساز و خاص

انواع دستبند های خاص و دستساز چرمی، چوبی و سنگی

خانه لوکس

خانه لاکچری و سبک زندگی مربوط به آن

گذشته از سبک پوشش، گاهی سبک زندگی با استایل‌مان گره می‌خورد و عملا تفکیک ناپذیر است. حالا برای اینکه از بحث اصلی خیلی خارج نشویم مطلب زیر را برایتان انتخاب کردم که کمی ساده و کم‌هزینه تر است. حتما نیم‌نگاهی به آن داشته باشید:

طراحی لوکس خانه با چند ایده ساده و کم هزینه

راهنمای خرید کادو لاکچری برای افراد خاص زندگی‌مان!

آقایانی که قصد خرید کادویی لوکس و ارزشمند و سطح بالا برای خانم زندگی‌شان دارند مطلب زیر را مطالعه کنند:

پیشنهاد کادو های لوکس برای خانم‌ها: چالشی که هر مرد با آن روبه‌رو است!

خرید کادو

همچنین خانم هایی که قصد خرید یک کادوی لاکچری و ارزشمند برای آقایان دارند (حال پدرشان باشد یا عشق زندگی‌شان)، مطلب زیر نجات‌بخش خواهد بود:

پیشنهاد هدیه و کادو برای آقایان مشکل پسند: اگر بودجه مهم نباشد ،‌چه گزینه‌هایی داریم؟

ویژه‌ی خانم‌ها: کمی بیشتر از لوکس گرایی

خانم های عزیزی که این مطلب را می‌خوانید، تمام آنچه پیش‌تر خواندید برای داشتن تیپ لاکچری ضروری هستند. اما این تمام ماجرا نیست. هنوز کلی اطلاعات مهم وجود دارد که باید بدانید و از آن دانش در استایل و ظاهر خود استفاده کنید.

تیپ دخترونه جدید

مطالب زیر ویژه‌ی شخص شما هستند:

معرفی 30 مدل کیف زنانه لوکس که در تاریخ ماندگار شدند

ترندهایی که ترند نیستند! چه مد هایی بدون تاریخ انقضا بوده و همیشه جواب می‌دهند؟ (ویژه‌ی خانم‌ها)

فرق بین یک آرایش لوکس و سطح پایین: همه چیز از یک آرایش طبیعی باکلاس

ساخت استایل لوکس و گران قیمت با آیتم های ساده و ارزان (ویژه‌ی خانم ها)

راهنمای خرید ساعت زنانه ؛ خانم ها پیش از خرید این نکات را باید بدانند

ویژه‌ی آقایان: کمی بیشتر از لوکس گرایی

آقایان عزیزی که این مطلب را مطالعه می‌کنید، هر آنچه در بالا گفته شد برای داشتن یک تیپ لاکچری ضروری هستند. اما این تمام ماجرا نیست. اطلاعات فراوان دیگری وجود دارد که دانستن آنها سطح‌تان را بالا می‌برد.

تیپ لاکچری

از این دانش می‌توانید به سادگی در استایل و ظاهر خود استفاده کنید و تیپ لاکچری تری داشته باشید:

10 آیتمی که هر جنتملن باید در استایل خود داشته باشد

معرفی بهترین عطر های مردانه ؛ لازمه جذابیت یک جنتلمن

معرفی برند مون بلان

راهنمای ساخت استایل رسمی شیک و لوکس (قوانین سفت و سخت!)

راهنمای خرید کفش رسمی شیک و لوکس مردانه

انگشتر برای انگشت کوچک: استایل بزرگان مافیا، قدرت، ثروت و سیاست

وقتی برای لوکس بودن شلوار سفید معجزه می‌کند!

اطلاعات بیشتر برای لاکچری بودن باطن

تصور کنید استایلتان را ساختید، یک تیپ لاکچری و لوکس تاثیرگذار هم دارید، آنوقت دوستان و اطرافیان که اتفاقا متوجه این موضوع شده‌اند، دوست دارند در این‌باره با شما صحبت کنند. در این قسمت متوجه می‌شویم که ساخت استایل یک بحث است، داشتن شناخت و دانش از دنیای گسترده‌ی لاکچری و لوکس گرایی بحثی دیگر. لینک های زیر به شما کمک می‌کنند که در این مورد بیشتر بدانید و بتوانید به سادگی اطلاعاتتان را با بقیه به اشتراک بگذارید. امید آنکه با تعریف کردن آنها بتوانید تاثیر قابل توجهی به اطرافیانتان داشته باشید:

شناخت برند های لوکس و رده‌بالای دنیای مد و فشن

ایتالیا چطور دنیای مد و فشن را برای همیشه تغییر داد؟

ترکیب ورساچه و لامبورگینی!

چرا برند گوچی بین رپر ها و ستاره‌های هیپ هاپ بسیار محبوب است؟

اصل بخریم یا های کپی ؟!

فشن ناک‌آف چیست؟ آیا ناک‌آف خیانتی است به دنیای مد و لباس؟

سبک زندگی لوکس

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × 2 =

سبد خرید